top of page
Search

Kāpēc tu vairs nezaudē svaru?

Tu esi sākusi trenēties, un pirmajās nedēļās esi zaudējusi pāris kilogramus, taču vēlāk tu ne tikai neesi zaudējusi svaru, bet esi to uzņēmusi. Kāpēc tā?


Es lieliski atceros laiku, kad sāku sportot. Viss, par ko domāju bija, kad es ātrāk ieraudzīšu rezultātu. Es patiešām pēc katras aerobikas nodarbības cerēju un gaidīju, kā mainīsies mans ķermenis. Saprotams. Cilvēki pārsvarā uzsāk fiziskās aktivitātes, lai samazinātu svaru un ir vīlušies, kad tas nenotiek. Un būsim atklātas, sievietes šis svara fakts iespaido vairāk, nekā mēs vēlētos sev to atzīt. Taču pats būtiskākais ir tas ka šis svara pieaugums var demotivēt turpināt fizisku aktivitāti, un tas nemaz nav tas, ko mēs vēlamies, tādēļ apskatīsim dažus no iemesliem, kādēļ uzsākot fiziskās aktivitātes tavs svars vairs nesamazinās.
  1. Tev pieaug muskuļu masa. Iesācējiem spēks pilnveidojas visātrāk, un arī muskuļi, kļūstot spēcīgāki, sver vairāk, jo pieaug apjomā (uzmanību, muskulis arvien ir ļoti slaids veidojums! Tas aizņem krietni mazāk vietas, nekā tauki, tādēļ tev nekādā gadījumā nav jābaidās, ka tu kļūsti “resna, piepūtusies” vai kā citādi liela apjomā dēļ muskuļiem. Ja tev tā šķiet, tie ir tauki, nevis muskuļi.) Tātad, ja tu apmeklē spēka treniņus, tavs svars var mazliet pieaugt. Mēnesī cilvēks varētu pieaudzēt 200-900g muskuļu masas.

2. Tu nesveries vienā un tajā pašā laikā. Ķermeņa svars var mainīties dažu kilogramu robežās nedēļu un pat dienu laikā. Līdz ar to, tie divi papildus kilogrami var tur nebūt jau pēc dažām dienām. To var iespaidot sievietes cikls, ūdens aizture un apēstais.  Tādēļ iesaka svērties vienā un tajā pašā dienā, laikā, ne biežāk kā reizi nedēļā.


3. Tava diēta - ikdienas uzturs. Nav noslēpums, ka uzturs iespaido mūsu izskatu par 90%. Ja pēc treniņa un dienas laikā mēs neēdam kārtīgi, sabalansēti, tas nozīmē arī pietiekami daudz, zūd gan treniņu kvalitāte, gan muskuļi, un, ja apēdam daudz par daudz, pieaug svars. Savukārt, ēdot par maz, tavs ķermenis vēlāk atgūst visu ar uzviju! Badošanās ir viena no biežākajām lietām, kādēļ ķermenis patiesībā atsakās zaudēt svaru, jo nejūtas droši. Protams, arī ēšana par daudz nepalīdz.

Tātad, viena no lietām, par kuru var padomāt ir tavs uztura režīms. Tam jābūt reālam, atbilstošam un ir vērts papildināt zināšanas pie uztura speciālista. Jā, AI un google zina daudz, bet internets piedāvā arī pārāk daudz “fad diet,” jeb dažādus modes trendus, kuri, lai arī ir stilīgi, var nenākt tev par labu.

Tu redzi, mūsu svaru iespaido vairākas lietas, un tādēļ, lai arī svari var būt noderīgi, tiem nevajadzētu būt vienīgajai lietai, pēc kā vērtēt savu progresu. Tas var sadzīt dūšu papēžos. Tici, sports ir noderīgs ne tikai svaram, jo ir pierādīts, ka slaids, sēdošs, mazkustīgs cilvēks nav par gramu veselīgāks par cilvēku ar lieko svaru, kurš ir kustīgs. Es iesaku neuzsākt fiziskās akt. tikai svara un izskata, bet savas veselības dēļ. Pašsajūtas, pašvērtējuma, starp citu, jo nav noslēpums, ka aktīvs cilvēks ir arī pašapzinīgāks. Neļauj, lai svars attur tevi no kustības.


Apskati šos trīs punktus, pārliecinies, ka tavi mērķi ir reāli, jo ne reti satiekuarī sievietes, ar kuru svaru viss ir lieliski, bet tās arvien domā, ka vajadzētu kaut ko mazliet zaudēt. Koncentrējies ne tikai uz svaru, atstāj to kā maksimums 1/5 daļu no visa, pārskati savu ēdienkarti un ļauj notikt procesam, ko sauc par mērenu, veselīgu dzīvesveidu. Atceries, ka mūsu ideālais svars ne vienmēr ir svars, kuru mēs izdomājam ar prātu. Reizēm mūsu ķermenim ir nepieciešams laiks vai arī tam ir jau tik krietna diētu bagāža, ka tas nemaz nevēlas atdot ne grama.


Mums katrai ir savs stāsts, bet mūs vieno kustība.

0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page